#Svetchutí: Poutine – KANADA

Národné jedlo Kanady


Na skutočnom cestovaní je dôležité spoznávať ľudí, ich kultúru a zvyky či tradície. Keďže kuchyňa často prezradí o krajine a jej kultúre veľa, rozhodli sme sa čo to o národných jedlách krajín z celého sveta napísať.


VŠETKY ČASTI #SVETCHUTÍ 


Puitine = [putýn] je pokrm pochádzajúci z kanadskej provincie Quebec. Skladá sa z hranolčekov a kúskov syru, ktorý je tesne pred podávaním zaliaty horúcim hovädzím, kuracím alebo morčacím vývarom, čím sa roztopí. Zrejme vďaka svojej jednoduchosti prekročilo hranice tohto regiónu a dnes ho Kanaďania považujú za národné jedlo, dokonca sa vyskytuje aj na severozápade USA. I keď nesiaha ďaleko do histórie… kanada poutine

 

Podľa dostupných údajov to vyzerá tak, že sa objavilo len v 50. rokoch minulého storočia. V jednom období sa občania iných provincií Quebečanom pre toto jedlo až vysmievali a opovrhovali nimi. Neskôr sa Poutine oslavovalo ako symbol Quebecu. Dnes má mnoho variácií a preto ľudia v Kanade tvrdia, že to už nie je len jedlo, ale kategória jedla ako sú sandwiche, pizza či polievky. Občania „rodiska“ tohto jedla to považujú za narušenie ich kultúry a považujú toto jedlo za svoje a nie kanadské národné jedlo. Napriek tomu ho v súčasnosti oslavuje celá Kanada. Pravidelné slávnosti sú v Toronte, Ottawe, Chicagu, New Hampshire ale aj v iných menších mestách.


 #Svetchutí

Bookmark the permalink.

Comments are closed