Festival Bez hraníc 2019

BEZ HRANÍC 2019

Martinský cestovateľský festival 

… o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode

O festivale


PROGRAM  |  HOSTIA  |  SPRIEVODNÝ PROGRAM  |  PARTNERI  |  FACEBOOK | FOTKY


Festival Bez hraníc 2019 začne o:

 


Myšlienka festivalu:

“Hranice? Nikdy som žiadnu nevidel, ale počul som, že existujú v mysli niektorých ľudí.” Thor Heyerdahl


O festivale:

A o čom bude festival „Bez hraníc“? Snahou organizátorov je vytvoriť priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, a tým znižovať mieru predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi. Dôležitým prvkom festivalu je domácou atmosférou prispievať k priateľským vzťahom medzi organizátormi, hosťami a návštevníkmi festivalu.

 O programe festivalu:

 Festivalové aktivity sú tradične venované aj žiakom základných a stredných škôl. Počas festivalových dní budú môcť detskí návštevníci vidieť zaujímavé prednášky vybraných cestovateľov, hostí jednotlivých dní festivalu.

Festival poskytne príležitosť na osobné stretnutia a diskusie s autormi fotografií, ale najmä s hosťami festivalu. Zároveň sa návštevníci môžu tešiť na tematické kolekcie fotografií Doroty Holubovej pod názvom Atlas žien, Jána Viazaničku pod názvom Dovolenka doma a kolekciu fotografií pacientov psychiatrickej liečebne v Sučanoch pod názvom OSUDY V. Návštevníci festivalu si budú tiež môcť pozrieť najzaujímavejšie fotografie z FEST FOTO SÚŤAŽE 2019.

 Festivalový sviatok potrvá od 6. do 9. novembra 2019. Konať sa bude na viacerých miestach, ktoré sú už tradične dané charakterom jednotlivých festivalových dní. Začíname v SNM v Martine – Múzeum Andreja Kmeťa. Druhý deň pokračujeme vo Veľkej zasadačke SNM v Martine. Počas tretieho dňa si festivalový divák bude môcť opäť aj „zašľapať“, keďže prezentácie s prevažne horskou tematikou budú už piatykrát na Chate na Martinských holiach. Organizátori festivalu sa už tešia nielen na prezentácie, ale aj na „čelovkový“ zostup z chaty. Nočnú turistiku považujeme za milé obohatenie festivalového maratónu. Záverečný, zároveň najdlhší a najpestrejší festivalový deň sa začne krátko popoludní a potom bude trvať až do neskorých večerných hodín vo Veľkej zasadačke SNM v Martine.

 Tešíme sa na Vašu návštevu.

 Radoslav Pančík


 

Comments are closed