Festival Bez hraníc 2018

BEZ HRANÍC 2018

Martinský cestovateľský festival 2018

… o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode

Program


O FESTIVALE  |  HOSTIA  |  SPRIEVODNÝ PROGRAM  |  PARTNERI  |  FB | FOTKY


 Streda 7. 11. | Cinema Cafe a vestibul kina Strojár

17.30 | Otvorenie festivalu, hudobný sprievod Davida Boleka
17.50  | Robert Tappert: – beseda s fotografom a exteriérová výstava v centre mesta
18.30   | Lucia a Radoslav Pančíkovci: Na východ
19.00 | Vyhodnotenie FEST FOTO SÚŤAŽE
MOSTY KULTÚRY III.:
19.20 | Vernisáž fotografických výstav:
- Ľudia a ich osudy
- Jana Čavojská – ĽUDIA NIKOHO

- členovia TUFOTÍM-u
- práce z projektu Osudy IV. 


Štvrtok 8. 11. | SNM v Martine – Veľká zasadačka

Program pre školy – 09.30


MOSTY KULTÚRY III.:
09.30 | Laylina melódia – Jens Pedersen, Taj Mohamad Bakhtari, film z festivalu Jeden svet
09.50 | Žiacka prezentácia – výber “Mosty kultúry III.” (Lenka Szökeová: Bolívia)
10.10 | Jozef Rajchl: Európou pešo za 60 dní

Program pre verejnosť – 17.30


17.30 | Jozef Rajchl: Európou pešo za 60 dní
18.20 | Michaela Žoncová a Tóno Mikolajčík: Gruzínsko a Azerbajdžan za 8 dní
19.10 | Martin Hrotek: 11 dobrodružných dní na dvoch kolesách cez Južné Čechy, Rakúsko a Slovensko


Piatok 9. 11. 

Program pre školy – 09.30 | SNM v Martine – Veľká zasadačka


MOSTY KULTÚRY III.:
09.30 | Laylina melódia – Jens Pedersen, Taj Mohamad Bakhtari, film z festivalu Jeden svet
09.50 | Žiacka prezentácia – výber “Mosty kultúry III.” (Lucia Lieskovská: Rumunsko)
10.10 | Ferdinand Hudek: Zasnežený Ťanšan

Program pre verejnosť – 17.30 | Chata na Martinských holiach


17.30 | Rasťo Hatiar: Teória šťastia podľa Rybanského (film) a prezentácia k filmu Vrcholová príťažlivosť
18.30 | Milan Ohurniak: Klenoty Moldavska – film s prezentáciou
19.00 | Ferdinand Hudek: Zasnežený Ťanšan


 Sobota 10. 11. | Kino Strojár

14.00 | Slávnostné otvorenie festivalu
14.10 | Branislav Štefánik: Dlhá cesta ku korune Európy
15.00 | Katarína Hanzelyová: Dobrovoľníctvo v horách mýtického Altaja
15.50 | Miroslav Černý: Mizejíci hlasy – cesty za ohroženými jazyky
16.30 | Prestávka
MOSTY KULTÚRY III.: 
16.40 | Jana Čavojská: Bangladéš – Prelomiť vlny
17.30 | Zuzana Kubíková: Cestovanie v čase  (žiacka prezentácia – výber)
17.50 | Markéta Kutilová: Sýrie – od revoluce po světovou syrskou válku
18.40 | Prestávka
18.50 | Dáno Szabó: Farebná kyrgyzská jeseň
19.40 | Svetozár Krno: Balkánsky oblúk. Šiestimi horstvami bájnej Trácie
21.00 | Záverečné posedenie s cestovateľmi, ukončenie festivalu

.

Comments are closed