Festival Bez hraníc 2018

BEZ HRANÍC 2018

Martinský cestovateľský festival 

… o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode

O festivale


PROGRAM  |  HOSTIA  |  SPRIEVODNÝ PROGRAM  |  PARTNERI  |  FB  | FOTKY


Festival Bez hraníc 2019 začne o:

 


Myšlienka festivalu:
“Hranice? Nikdy som žiadnu nevidel, ale počul som, že existujú v mysli niektorých ľudí.”
Thor Heyerdahl

 

Plagát MCF 2018 final

O festivale

A o čom bude festival „Bez hraníc“? Snahou organizátorov je vytvoriť priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, a tým znižovať mieru predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi.

Festivalové aktivity sú už viac rokov určené aj pre žiakov základných škôl. Počas festivalových dní budú môcť detskí návštevníci vidieť najzaujímavejšie žiacke prezentácie z projektu Mosty kultúry III., filmy z festivalu Jeden svet a zaujímavé prednášky vybraných cetovateľov. Festival poskytne príležitosť na osobné stretnutia a diskusie s autormi fotografií, ale najmä s hosťami festivalu. Aktuálny ročník, podobne ako tie predchádzajúce, sa realizuje prostredníctvom premietania fotografií, filmov a diskusie cestovateľov s divákmi. Už tradičnou súčasťou bude súťažná výstava fotografií. Zároveň sa návštevníci môžu tešiť na tematické kolekcie fotografií Roberta Tapperta pod názvom #ID, Jany Čavojskej pod názvom Ľudia. Opäť sa na festivale predstavia tematické práce členov TUFOTÍM-u a rovnako fotografie pacientov psychiatrickej liečebne z kolekcie OSUDY IV. Tešiť sa môžeme okrem iného na zaujímavé hry a súťaže a mnoho iného.

Festivalový sviatok potrvá od 7. do 10. novembra 2018. Konať sa bude na viacerých miestach, ktoré sú už tradične dané charakterom jednotlivých festivalových dní. Začíname v Cinema Cafe a vestibule kina Strojár. Druhý deň pokračujeme vo Veľkej zasadačke SNM v Martine. Počas tretieho dňa si festivalový divák bude môcť opäť aj „zašľapať“, keďže prezentácie s prevažne horskou tematikou budú už štvrtýkrát na Chate na Martinských holiach. Organizátori festivalu sa už tešia nielen na prezentácie, ale aj na „čelovkový“ zostup z chaty. Nočnú turistiku považujeme za milé obohatenie festivalového maratónu. Záverečný, zároveň najdlhší a najpestrejší festivalový deň začne krátko popoludní a potom bude trvať až do neskorých večerných hodín v kine Strojár.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Radoslav Pančík


Festivalové tričkotricko

 

Predstavujeme Vám nové tričko festivalu Bez hraníc. Páči sa Vám? Ak áno, môžete nás kontaktovať, alebo si jedno kúpiť priamo počas nášho festivalu. Budeme radi, ak nás “BEZ HRANÍC” bude čo najviac. 

 

 

 


FO8O-N4YhmJLoIE10xcBjwtdahUs-pq841XaWL-NxIWQThor Heyerdahl

 

Thor Heyerdahl je autorom motta nášho festivalu: „Hranice? Nikdy som žiadnu nevidel, ale počul som, že existujú v mysli niektorých ľudí.“ Teraz vám ho priblížime podrobnejšie. Kto to bol, čo robil a prečo práve on?

  ČÍTAJTE VIAC TU  


Upútavka

Comments are closed