Festival Bez hraníc 2017

BEZ HRANÍC

Martinský cestovateľský festival 2017

… o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode

Program


O FESTIVALE  |  HOSTIA  |  SPRIEVODNÝ PROGRAM  |  PARTNERI  |  FB


.

Streda 8. 11. – 17.30 | Cinema Café a vestibul kina Strojár

.
17.30 
| 
Otvorenie festivalu, hudba Davida Boleka
18.00 | Lucia a Radoslav Pančíkovci: Od mora k moru na bicykli
19.00 | Vernisáž fotografických výstav:
- Gustáva Hegedüša z cyklu ART-ISTI
- Moniky Koberecovaj PORTRÉT
- Martina Chrena KRÁSNY BIELY DEŇ
- prác členov TUFOTÍM-u
- prác z projektu OSUDY III.
- Michal Koliba: OBRAZY DUŠE, film 


 

Štvrtok 9. 11. | SNM v Martine – Veľká zasadačka

Program pre školy – 09.30


09.30 | Faridullah má dnes voľno Jens Pedersen, Taj Mohamad Bakhtari, film z festivalu Jeden svet
09.50 | Žiacka prezentácia – výber “Mosty kultúry II.”
10.10 | Rasťo Hatiar: BURUNDUK, film s prezentáciou

Program pre verejnosť – 17.30


17.30 | Bohuš Lovich: Balkán 71, film s komentárom
18.00 | Milan Ohurniak: Alpine Route, film
18.20 | Anna Ogureková: Z lodičiek do žabiek s batohom po Latinskej Amerike
19.00 | Rasťo Hatiar: BURUNDUK, film s prezentáciou


 

Piatok 10. 11. 

Program pre školy – 09.30 | SNM v Martine – Veľká zasadačka


09.30 | Faridullah má dnes voľno Jens Pedersen, Taj Mohamad Bakhtari, film z festivalu Jeden svet
09.50 | Žiacka prezentácia – výber “Mosty kultúry II.”
10.10 | Miro Peťo: Za skialpom do Perzie

Program pre verejnosť – 17.30 | Chata na Martinských holiach


17.30 | Ferdinand Hudek: Od tatranských lesov, cez Nízke a Západné Tatry až k žľabom Vysokých Tatier, Álp či Kaukazu
18.30 | Miro Peťo: Za skialpom do Perzie
19.30 | Martin Hrotek: Cesta SNP


 

 Sobota 11. 11. | Kino Strojár

.

13.00 | Slávnostné otvorenie festivalu
13.20 | Tomáš Kubík: Autotrip – Čierna hora, Albánsko, Grécko
14.10 | Branislav Štefánik: Trek tasmánskou divočinou – Overland track
15.00 | Petr Horký: Pól Chladu

16.00 | MOSTY KULTÚRY II.: záverečný program
- žiacka prezentácia – výber
- vyhodnotenie FEST FOTO SÚŤAŽE 2017
- hry, nielen pre najmenších (vestibul kina Strojár)

16.40 | Jana Čavojská: Krajiny, ktoré neexistujú
17.30 | Mariwan Majid: Z prvej ruky

18.20 | PRESTÁVKA

18.30 | Jozef Rajchl: Run across Australia 2017
19.20 | Miroslav Náplava: Srdcaři v Africe
20.10 | Svetozár Krno: Farby, ľudia a báje Kaukazu

21.00 | Záverečné posedenie s cestovateľmi, ukončenie festivalu

Comments are closed