1. ročník MCF

1. ročník

Martinský cestovateľský festival


FOTOGRAFIE       HOSTIA        PARTNERI

 

Nápad usporiadať Martinský cestovateľský festival vznikol v hlavách malej skupiny cestovateľov, ktorí sa o svoje zážitky z ciest chceli podeliť nie len so svojimi kamarátmi, ale aj so širšou verejnosťou.

Pravidelné stretnutia pri Martinských cestovateľských večeroch vyvrcholili na celodennom festivale o cestovaní, ktorý sa konal 12.11.2011 v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine. Pozvaní boli mladší, začínajúci cestovatelia ako aj tí skúsenejší. Postupne sme sa pozreli na studený a zároveň čarovný Island, pestrú Juhoafrickú republiku, Rumunsko či Turecko. Celú Európu sme precestovali vo vlaku, až sme prišli do neuveriteľného Ladaku. Exotiky sme si užili aj pri rozprávaní o Vietname a Kirgizstane. Život pod zemským povrchom nám priblížil mladý speleológ, a na záver festivalu sme sa preniesli do minulosti s filmom zo severozápadnej Afriky. Zlatým klincom programu bolo rozprávanie Svetozára Krna o jeho ceste zo sibírskeho Tibetu do kolísky Džingischána.

Na naše milé prekvapenie mal festival hojnú účasť. Zastúpené boli všetky vekové kategórie a na svoje si prišiel každý. Príjemnú atmosféru „rodinného festivalu“ dotváral nádherný výhľad na Martinské hole, ktorý sme si vychutnávali počas prestávok. Možnosť občerstviť sa alebo niečo ľahšie zjesť poskytol Bar Museum, kde sa mohli návštevníci aj priamo porozprávať s prednášajúcimi cestovateľmi.

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili cestovateľský festival.

Comments are closed